W morze, załogo! Gotowi? Cała naprzód!
Z okazji Dnia Marynarza  Śródlądowego zaprosiliśmy klasę IV c do biblioteki szkolnej na warsztaty kreatywne z książką aktywnościową „W morze” Piotra Karskiego.  
Uczestniczące w zajęciach dzieci miały okazję odbyć pełną przygód wyprawę W MORZE!  Zwiedziły dzikie niezbadane lądy i zeszły na dno oceanu. W czasie eksploracji morskich głębin spotkały wieloryba i podczas sztormu znalazły się na bezludnej wyspie.  Ze śmieci wyrzuconych przez morze zbudowały  tratwy, które pozwoliły im płynąć dalej aż na Karaiby.  Tam wraz z ośmiornicą miały okazję malować mackami.  Na koniec bezpiecznie wróciły do portu, gdzie spisały swoje przygody w typowo marynarskim stylu – ozdobiły ciała tatuażami, aby podczas kolejnych podróży inni marynarze mogli poznać ich przygody.
Udział w warsztatach przyniósł uczestnikom duzo satysfakcji i świetną zabawę.