W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas 7a, 7b, 8c i 8e mieli okazję odwiedzić piękny region naszego kraju – Mazowsze.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy na Stadionie Narodowym , który jak zawsze wywołuje w zwiedzających ogromne emocje. Następnie metrem przejechaliśmy do Uniwersytetu Warszawskiego i rozpoczęliśmy wędrówkę Traktem Królewskim. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Piłsudskiego. Byliśmy też świadkami przygotowań do Święta Odzyskania Niepodległości.

Obowiązkowy punktem była też wizyta pod pomnikiem Adama Mickiewicza, Kolumną Zygmunta czy Pomnikiem Małego Powstańca. Nieco zmęczeni, ale ciekawi nowych wrażeń zwiedziliśmy również Stare Miasto, by na koniec trafić do miejsca magicznego – Muzeum Iluzji.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy grą terenową w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Cóż to były za emocje! Niemal wszyscy poradziliśmy sobie z rozwiązaniem zagadki otrzymanej przy wejściu do skansenu.

Kolejnym punktem były odwiedziny w domu rodzinnym Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Na koniec zaś zostawiliśmy sobie wizytę w Płocku – mieście o niezwykłej historii i siedzibie najstarszej szkoły. W niesamowitej, mrocznej atmosferze zwiedziliśmy katedrę i zobaczyliśmy słynne Drzwi Płockie.

Wycieczka dostarczyła nam mnóstwo wrażeń i zaostrzyła apetyty na kolejne wyjazdy i poznanie innych regionów naszego kraju.

M. Czerwińska