20 października dzieci z klasy 2c wybrały się do Miejskiego Domu Kultury
w Augustowie na spotkanie z pisarką Panią Magdaleną Zarębską. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać autorkę jednej z ich ulubionych książek „ Maja poznaje świat”.    

Na początku Pani Magdalena przedstawiła dzieciom bohaterów swoich książek. Wyjaśniła uczestnikom spotkania dlaczego tak bliski jest jej Śląsk i skąd pochodzi jego nazwa. Autorka zapoznała dzieci z gwarą śląską i zwyczajami. Przeprowadziła również zabawę
w kalambury. Uczennica Oliwka Szymborska odczytała wiersz „Hilary” a Pani Magda Zarębska zaprezentowała go dzieciom gwarą. Widzowie również mieli okazję pobawić się gwarą śląską powtarzając za autorką krótki wierszyk. Sprawiło im to wiele radości.           

Na koniec dzieci zadały autorce wiele różnorodnych pytań o jej pracę, jak i twórczość oraz podziękowały za spotkanie. Po oficjalnej części uczniowie mieli możliwość uzyskania od autorki wpisu dedykacji w swoich książkach.

Spotkanie z Panią Magdaleną Zarębską minęło nam bardzo szybko. Okazało się bardzo ciekawe i pouczające. Niewątpliwie była to dla nas wszystkich okazja do odkrywania nowej wiedzy i  sprawiła wiele radości.

Animatorem spotkania była Biblioteka Miejska w Augustowie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Uczniowie klasy 2c z wychowawczynią