W ramach programu „#Laboratoria przyszłości” otrzymaliśmy wiele pomocy naukowych służących do zastosowania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, które znacząco wspierają kreatywne myślenie oraz umiejętności techniczne i manualne. Szybki rozwój technologiczny sprawił, że zaistniała potrzeba rozwijania u uczniów samodzielnego, krytycznego myślenia i umiejętności matematycznych a także powiązania teorii z życiem codziennym. Otrzymane wyposażenie pracowni sprzyja ponadto pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.

Oto wybrane zestawy, które otrzymaliśmy:

 • Drukarki 3D wraz z różnokolorowym filamentem
 • Skaner 3D
 • Roboty Photon
 • Skriboty
 • Gry Scotie Go
 • Okulary 3d Classvr
 • Mikroskopy
 • Lutownice na gorące powietrze
 • Zestawy BeCreo
 • Zestawy Arduino
 • Zestawy do nauki elektroniki
 • Plansze inżynieryjne
 • Miksery kuchenne
 • Chromebook
 • Aparat fotograficzny
 • Zestaw oświetleniowy
 • Programy do edycji filmów

I wiele innych.

Na pierwszych zajęciach pozalekcyjnych uczniowie poznawali zestawy edukacyjne BeCreo, gdzie rozwiązywali problem zaprogramowania świateł drogowych oraz świateł przejścia dla pieszych. Zadanie zostało rozwiązane z powodzeniem, wszystkie grupy prawidłowo połączyły
z mikrokontrolerem i zaprogramowały moduły diod LED a następnie zaprogramowały moduł głośniczka do sygnalizacji światła zielonego stałego i przerywanego.

Na zajęciach techniki uczniowie wykorzystali plansze dotyczące produkcji, rodzaju i gatunków papieru a na zajęciach informatyki uczniowie poznawali możliwości okularów classvr obserwując bryły w rozszerzonej rzeczywistości oraz światy wirtualne.

Koordynator projektu – W. Złotkowski

#LabolatoriaPrzyszłości