,,Podstępne WZW” – warsztaty edukacyjne dla klas VIII

 

7.04.2022r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się warsztaty edukacyjne skierowane do klas ósmych w ramach programu profilaktycznego pt. ,,Podstępne WZW”.

Warsztaty składały się z dwóch części. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą WZW jako istotny problem zdrowotny na  świecie, a następnie p. Ewa Sadowska przeprowadziła wykład na temat ryzyka zakażenia HAV, HBV i HCV oraz zagrożeń i zasad profilaktyki przed zakażeniem. Po części teoretycznej odbył się konkurs wiedzy, składający się z kilku konkurencji. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą dotyczącą zagadnień programu, ale też refleksem i sprawnością fizyczną. Po emocjonującej dogrywce zwycięzcą konkursu pt. ,,Podstępne WZW” została klasa 8D.

Nagrodę dla zwycięzców wręczyła wicedyrektor szkoły, p. Iza Holak.

Warsztaty przeprowadziły: p. M. Bielawska, p. Ewa Sadowska oraz p. A. Zarzecka.

 

Magdalena Bielawska