2 marca odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o Sybirakach i II wojnie światowej . Organizatorkami były p. Danuta Gregorowicz – nauczyciel historii i p. Anna Jakucewicz,  jednocześnie członkinie Zarządu Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru i Zarządu Związku Sybiraków Oddziału w Augustowie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych związanych z II wojną światową,
w szczególności zachęcenie uczniów do zainteresowania się losami Polaków zesłanych na Sybir.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VII -VIII, a zadania były zamieszczone na szkolnej platformie internetowej jeszcze podczas nauki zdalnej. W konkursie wzięło udział 13 uczestników, którzy musieli rozwiązać krzyżówki, odczytać kod QR oraz odpowiedzieć na pytania quizu
w LearningApps. Chociaż organizatorki uznały, że w zmaganiach konkursowych wiedza uczniów nie była wystarczająca do wyłonienia laureatów, postanowiły docenić pracę, którą wykonali uczniowie. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział, kalendarze oraz książkowi ufundowane przez Instytut Pileckiego w Augustowie i Związek Sybiraków Oddział w Augustowie.

 

                                                                                                            Organizatorki                                    

Fot. Wioletta Masłowska kl. VIII e