Nie odwracamy się, bo to dzieje się obok Nas.

Wokół nas żyją ludzie w ubóstwie, niezawinionej biedzie. Nie wyciągają ręki po pomoc. Często nie mają nadziei, że coś się zmieni, że ktoś zainteresuje się ich losem. I wtedy możemy pojawić się My, wspaniała Społeczność Naszej Szkoły.

Bożonarodzeniowe pomaganie to już u Nas tradycja. Nie wyobrażamy sobie tego cudownego okresu bez zaangażowania się w sprawy najważniejsze – pomoc najbardziej potrzebującym. Tak było i w tym roku. Rozpoczęliśmy nasze przygotowania od Maratonu Kulinarnego. Wyznaczone klasy osładzały nam każde przerwy w szkole lawiną słodkości. Zebrane w ten sposób środki pozwoliły na skompletowanie paczki. Nasze dzieciaki doświadczyły jednak przede wszystkim, że czas poświęcony na zorganizowanie takiej akcji jest wartościowy i efektywny. To zaangażowanie daje radość i satysfakcję. Działając razem, mogą nieść nadzieję i przywracać godność.

Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim Uczniom – bohaterom tej akcji i ich wspaniałym Rodzicom za poświęcony czas, chęć podzielenia się swoim dobrem, optymizmem i wrażliwością. Dziękujemy naszej wyjątkowej Dyrekcji i niezastąpionym Wychowawcom za wsparcie i pomoc w realizacji wszystkich planów. Współpracować z Wami to ogromny zaszczyt. 

Za rok działamy znów!

 

Ewa Romanowska i Monika Szyndler