W tym roku wcześniej, bo już 17 grudnia, mieliśmy okazję zaprosić uczniów i nauczycieli na jasełka bożonarodzeniowe. Chcieliśmy, mimo trudnej sytuacji, wprowadzić wszystkich w wyjątkowy nastrój: zadumy, oczekiwania, wesela. „Pora, żeby i w sercu posprzątać/ Niech w nim radość jak złoto się świeci”.

W spektaklu nie zabrakło głównych postaci- Maryi z Dzieciątkiem i Józefem, w otoczeniu anielskiego orszaku, pastuszków, Trzech Króli oraz dzieci- wszystkich uczniów klasy 2 d. Mimo że to ich debiut poradzili sobie doskonale, a ich wykonanie kolędy „Świeć gwiazdeczko mała świeć” porwało publiczność.

Piękną oprawę muzyczną zawdzięczamy naszym szkolnym muzykom. Stefanowi Paczyńskiemu (kl. 4c)- piękne rozpoczęcie na pianinie , Hani Szymczak (kl. 5a)- kolędę „Lulajże Jezuniu” na skrzypcach. Duetowi Witolda (kl. 2d) i Oli Huculak (kl. 5c) kolędę „Anioł pasterzom mówił” na trąbkę i pianino. Szymon Kamiński (kl. 4a), grając na akordeonie, zachęcił oglądających do śpiewania. 

Niewątpliwą atrakcją było liryczne wykonanie przez Maję Bogdanowicz (kl. 4a) kolędy „Gdy śliczna Panna”. Piękne tło wokalne dla Trzech Mędrców ze Wschodu zawdzięczamy Laurze Juchniewicz (kl. 7a).

Dziewczęta z klasy 5b wykonały niezwykły taniec „W Tobie jest światło” oraz „Oto jest Król”. Jasełka zakończyliśmy pastorałką „Od serca do ucha” także w wykonaniu klasy 5b.

Po występie pan Dyrektor- Leszek Mołodziejko złożył wszystkim uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Kuryło za piękną dekorację do jasełek.

Organizatorki:

Halina Bonarska

Anna Palczewska

Barbara Sztachańska