Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie na przełomie listopada i grudnia uczestniczyli w wycieczkach  zorganizowanych ramach programu „Poznaj Polskę”

            Dzieci z klas trzecich pojechały na wycieczkę do Warszawy. W Muzeum Iluzji dzieci mogły przenieść się w niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów w Były także w rzadko odwiedzanym Muzeum Warszawy,  gdzie zobaczyły eksponaty związane z Warszawą i dowiedziały się charakterystycznych obiektach, które znajdują się w stolicy. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach warsztatowych „Pamiątka z Warszawy”, na których dowiedzieli się jakie miejsca i symbole kojarzą się z Warszawą najbardziej  i jakie pamiątki dzisiaj cieszą się uznaniem, a jak było dawniej? Na koniec dzieci wykonały pamiątkę z Warszawy według własnego projektu.

         Kolejnym punktem programu był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i obserwacja panoramy Warszawy wieczorem z tarasu widokowego, która na uczniach zrobiła ogromne wrażenie.

           Na końcu dzieci przeniosły się w świat nauki oglądając i eksperymentując  z eksponatami w Centrum Nauki Kopernik.

            Uczniowie klas VA i VB uczestniczyli w dwudniowej wycieczce na Mazowsze. W pierwszym dniu  programie zwiedzania znalazły się Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, płocka Starówka i dworek w Żelazowej Woli.

              W drugim dniu uczestnicy wycieczki zwiedzali stolicę. W programie znalazły się Łazienki Królewskie, Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Centrum Nauki  Kopernik. BUW oraz PGE Narodowy. Dodatkową atrakcję stanowiła krótka przejażdżka warszawskim metrem.

           Dzięki środkom uzyskanym w ramach dofinansowania do wycieczek , mogły w nich uczestniczyć wszystkie chętne osoby z wymienionych klas.

                                                                                                                                                                     Wychowawcy klas