Kilka dni temu odwiedziła naszą klasę pani Monika, z zawodu lekarz pediatra, a prywatnie mama Franka. Pani doktor zapoznała nas z zawodem lekarza, przedstawiła sposoby zapobiegania różnym chorobom. Uzmysłowiła nam, jak ważne jest właściwe odżywianie, przestrzeganie podstawowych zasad higieny, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. Zachęcała nas do kontroli zdrowia i częstszych wizyt w poradni. Spotkanie połączone było też z prezentacją różnych przyrządów lekarskich, np. stetoskopu, pulsoksymetru. Mogliśmy posłuchać bicia własnego serca, sprawdzić saturację, zbadać puls. Atrakcją zajęć był ,,Stefan’’ – model anatomiczny, na którym mogliśmy poznać dokładniej budowę naszego organizmu. Pani Monika prezentowała modele różnych organów ludzkiego ciała, a potem mogliśmy je sami dotykać i układać we właściwe miejsca. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy na pamiątkę naklejki, książeczki. Zajęciom towarzyszyło wiele emocji.

Dziękujemy pani Monice Smoleńskiej za ciekawą lekcję anatomii.

                                        Uczniowie klasy II c z panią Elizą i panią Zosią.