Ortograficzne harce

 

Drugiego grudnia, po raz XXVII, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich. Miło nam było przywitać uczniów z augustowskich placówek. Przybyli trzecioklasiści to nie byle kto, tylko znawcy polskiej ortografii i interpunkcji. Przed nimi żadne zasady nie mają tajemnic, a jeśli już, to niewiele.

Uczniowie mieli bardzo trudne zadanie. Musieli zmierzyć się z zimowym dyktandem. Organizatorki chciały zmylić ich takimi wyrazami jak: rzeźba, rzucać, zagorzały i innymi, podobnie podstępnymi, ale piszący zachowali czujność. Niektórzy dali się zmylić prószącym śnieżkiem, ale trudno ich za to winić. Pisząc o zjazdach z górki na pazurki, o ślizgawkach, łyżwach i kuligach rozmarzyli się troszeczkę.

Po przerwie, pracowitej dla komisji sprawdzającej- wreszcie jakaś sprawiedliwość ;-), nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Pan Dyrektor- Leszek Mołodziejko, wręczył dyplomy i nagrody. Laur zwycięstwa przypadł w udziale Hani Samocik z SP2- klasa III d (nauczyciel- p. Anna Jakucewicz). Tuż za nią, na miejscu drugim, uplasował się Patryk Chalecki z SP3. Trzecie miejsce na podium zajęła Kornelia Woronowicz z SP2- klasa III c (nauczyciel- p. Barbara Milewska). Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy!

Dziękujemy nauczycielom i opiekunom konkursowiczów.

                                                                                              Organizatorki:

  1. R. Chmielewska, p. B. Sztachańska, p. M.Szleszyńska, 
  2. E. Sobecka, p. E. Niedźwiecka, p. J. Fiećko.

 

Tekst: bs