Dnia 9.11.2021r. odbył się w naszej szkole konkurs „ Czytam pięknie i ze zrozumieniem”.

Jego celem było wyłonienie najlepiej czytających dzieci z klas drugich i trzecich, ale również rozwijanie nawyków czytelniczych oraz wprowadzenie dzieci w fascynujący świat literatury.

Do współzawodnictwa przystąpiło 15 uczniów. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części zadaniem uczestników było przeczytanie tekstu i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące treści. Sześcioro dzieci, które uzyskały najwyższą ilość punktów, przystąpiło do drugiego etapu, w którym należało jak najpiękniej przeczytać nowy tekst. Komisja w składzie: A. Chmielewska, Z. Milanowska, M. Szleszyńska i B. Miklaszewska; oceniała płynność, wyrazistość, bezbłędność oraz dykcję i interpretację czytanego fragmentu.

Mistrzami pięknego czytania zostali: Laura Lewoń z klasy IIIc i Filip Kukliński z klasy IIId, i to oni będą reprezentowali szkołę w kolejnym etapie zmagań, na szczeblu miejskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.