Po raz kolejny  w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję „ Pieskie życie” mającą na celu pomoc  niechcianym  psom, którymi zajmuje się  Stowarzyszenie Opieki nad  Zwierzętami „ Kudłacz”.

Klasy I – III od początku roku szkolnego zbierają  karmę  i pieniądze dla Stowarzyszenia.

W dniu 5 listopada 2021 r. w klasach I- IV  obyło się losowanie zdjęć  piesków do  „ wirtualnej adopcji”.  Teraz  klasy mają  swojego  pieska, dla którego zbierają  karmę i pieniądze.

Zachęcamy też szczególnie uczniów klas starszych do  zostania  wolontariuszem w  Stowarzyszeniu. Praca głównie polega na  wyprowadzaniu psów na spacer i zabawie z nimi.

Halina Nowicka

Koło Europejskie