5 listopada przypada Międzynarodowy  Dzień Postaci z Bajek.

Z historii bajek: prawdopodobnie już w epoce brązu  ludzie opowiadali sobie magiczne opowiastki, przekazując je ustnie kolejnym pokoleniom. W VI w p.n.e. grecki niewolnik Ezop napisał bajki o zwierzętach. Kilkaset lat później w 1697 r. pojawiły się bajki Charlesa Perraulta. W 1779 r. wydano zbiór bajek Ignacego Krasickiego,  a w 1812 r.  baśnie braci  Grimm. XX wiek, to bajki Walta Disney’a.

         W obecnym czasie najmłodsi mają nieograniczony dostęp do bajek na wielu kanałach TV i w Internecie. Pojawiają się nowi bohaterowie i ulubieńcy.

          Nasza biblioteka posiada dużą kolekcję ciekawych bajek. Zapraszamy do wypożyczania.

Czas poświęcony na czytanie to znakomita rozrywka i zdrowa ucieczka od nudy.   

 

Nauczyciele bibliotekarze