W ubiegłym tygodniu, uczniowie klasy II c, za zgodą rektora i zaproszeniem pracowników naukowych, odwiedzili Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach. Wielkie zainteresowanie wzbudził nowoczesny obiekt, jak i sale uczelni, w których studenci mają zajęcia dydaktyczne. Wizytę koordynowali i czuwali nad bezpieczeństwem pracownicy naukowi, w tym mama naszego ucznia – p. dr Beata Harasim. Dzieci z uwagą wykonywały polecenia prowadzących. Po wspólnych ćwiczeniach grupowych w pracowni chemicznej i biologicznej /doświadczenia z odczynnikami i praca z mikroskopami /odwiedziły nowoczesną bibliotekę i salę ćwiczeniową na wydziale budownictwa. Atrakcją okazały się jednak zajęcia na strzelnicy. Uczniowie za pomocą laserów strzelali w ruchome tarcze na ekranie, zdobywając przy tym punkty. Wiele emocji dostarczyło spotkanie w salach ratownictwa medycznego z wykładowcami i studentami. Dzieci mogły zobaczyć różne fantomy szkoleniowe, sprawdzić na czym polega pierwsza pomoc medyczna i wziąć w tym udział. Wizyta w największej sali – auli, zakończyła klasową wycieczkę. Dzieci otrzymały prezenty i pamiątki od pracowników uczelni. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Co niektórzy stwierdzili, że na pewno powrócą w to miejsce jako studenci. Życzymy im tego z całego serca.

Eliza Niedźwiecka i Zofia Milanowska /wychowawcy klasy/