Dnia 14 czerwca odbyły się w formie online Konsultacje Nowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Konsultacje zostały zorganizowane przez pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej Piotra Mazurka we współpracy z pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyną Orłowską, z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem i z GovTech Polska.

Głównym celem planowanej reformy jest większe docenienie działalności uczniów poza szkołą i dopasowanie zasad przyznawania stypendium do ich potrzeb i oczekiwań. Ponadto dzięki planowanym zmiano stypendium ma być dostępne dla większej liczby uczniów. Chodzi też o to, aby zwiększyć rolę młodych ludzi w procesach decyzyjnych.

W spotkaniu, w którym swój akces zadeklarowało 3,5 tys. młodych ludzi, wzięły udział uczennice z kl. 8 c: Aleksandra Siedlecka, Gabriela Szałwińska oraz Izabela Krukowska.

B.Tomaszewska