W dniu 10.06.2021r. klasa 2c udała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Płaska w Żylinach. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem p. Mateuszem Kondrackim, który zabrał nas na Ścieżkę edukacyjną „Las Bliżej Nas”.

Celem naszej wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, utrwalenie wiadomości na temat drzew liściastych i iglastych występujących w lesie. Dzieci wysłuchały również ciekawostek na temat zwyczajów ptaków, oglądały budki lęgowe dla ptaków. Poznały także  zapachy różnego rodzaju ziół np. tymianek, mięta, oregano, bazylia, melisa cytrynowa…itd. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

         Dziękujemy bardzo Panu Mateuszowi Kondrackiemu i pracownikom Nadleśnictwa Płaska  za mile spędzony czas, za przekazaną wiedzę i pamiątki, które sprawiły wszystkim wielką radość.

                                                        Wychowawczyni: Barbara Milewska