Przez wzgląd na dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony na stronie – https://brpd.gov.pl/sos-czat/. przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się  na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ JEŚLI:

–  coś Cię martwi,

– nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć,

– przeżywasz smutek, lęk , osamotnienie,

– nie radzisz sobie z konfliktem w rodzinie,

– ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc,

– masz problemy w relacjach z rówieśnikami , bliskimi,

– masz trudności w nauce,

– masz jakiś inny problem.