29 września uczniowie klas pierwszych przypomnieli sobie, czym jest bezpieczeństwo i o czym muszą pamiętać, aby uniknąć zagrożeń. Pomogła im w tym funkcjonariusz policji. Przypomniała dzieciom o zasadach przechodzenia przez jezdnię, choć na szczęście pierwszaki doskonale je znają z wierszyka Wandy Chotomskiej:

„Gdy zamierzasz przejść ulicę

1. Na chodniku przystań bokiem.

2. Popatrz w lewo bystrym okiem.

3. Skieruj w prawo wzrok sokoli.

4. Znów na lewo spójrz powoli.

5. Jezdnia wolna – wiec swobodnie mogą

przez nią przejść przechodnie (…)”

Jednak zawsze warto odświeżyć pamięć, nawet tę młodą 🙂

 

Pani policjantka pokazała również, jak się zachować w czasie spotkania z agresywnym psem. Każdy uczeń sprawnie przybierał pozycję żółwia. Rozmawialiśmy także o tym, kim jest dla pierwszaków nieznajomy i jak reagować, kiedy nie czują się w kontakcie z taką osobą bezpiecznie.

 

O bezpieczeństwie mówiła także pani Małgorzata Sadowska z augustowskiej stacji sanitarno- epidemologicznej. Pokazała dzieciom, jak prawidłowo myć ręce, co w czasach pandemii jest niezwykle ważną, choć podstawową czynnością. I co się okazało? Niby każdy wie, jak myć dłonie, ale praktyka czyni mistrza.

 

Naszym gościom dziękujemy za lekcję bezpieczeństwa.

 

                                                                       Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami