„Rzeczy małe, maciupeńkie, mogą bardzo ważne być,

Dajmy na to, taka kropka, jakże trudno bez niej żyć.”

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni nie tylko dzieci, ale także  młodzieży i dorosłych. Wydanie w roku 2003 książki dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”),  opowiadającej historię małej, nieśmiałej dziewczynki Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, zmieniło myślenie wielu ludzi i stało się inspiracją dla tysięcy nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

15 września br. uczniowie klasy II d także obchodzili to święto kreatywności. Najpierw obejrzeli film przypominający historię małej Vashti. Następnie oglądali internetową galerię obrazów z epoki baroku, z których największe wrażenie na wszystkich zrobił obraz „Dziewczyna z perłą” holenderskiego malarza Johannesa Vermeera. Później dzieci mogły rozwinąć swoją wyobraźnię malując własne obrazy. Niektórzy naśladowali barokowych malarzy, bawiąc się światłem i cieniem, inni zaś oddali się w pełni radości tworzenia. Wszyscy świetnie się bawili.

Ten dzień zakończyliśmy wysłuchaniem piosenki O. Pawłowskiej „Kropka” i podkreśleniem  przesłania, że każdy ma jakiś talent i warto go rozwijać.

                                                                                                                Anna Jakucewicz