Dzięki zaproszeniu Augustowskich Placówek Kultury nasza szkoła wzięła udział wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, innymi augustowskimi placówkami oświatowymi i aktorami Teatru Pneumatycznego w IX edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie 2020 – „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Tegoroczna edycja wydarzenia w Augustowie odbyła się po raz pierwszy całkowicie on-line i  będzie trwała sześć dni. Została zainaugurowana wirtualnie 5 września o godzinie 11.00 przez bibliotekarzy MBP w Augustowie, którzy zaproszą mieszkańców miasta oraz sympatyków placówki do wspólnego udziału w akcji poprzez oglądanie (na stronie internetowej biblioteki oraz funpage na Facebooku MBP) krótkich inscenizacji teatralnych wybranych fragmentów „Balladyny” w wykonaniu młodzieży z augustowskich szkół oraz aktorów Teatru Pneumatycznego.

Naszą szkołę reprezentowały w tej edycji uczennice kl. VIII c: Aleksandra Siedlecka, Oliwia Piekarska, Gabriela Szałwińska oraz Izabela Krukowska, które fragmenty dramatu J.Słowackiego czytały wraz z p.Beatą Tomaszewską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie. Czytane fragmenty są dostępne na stronie biblioteki: https://biblioteka.augustow.pl/on-line „Balladyna” Narodowe Czytanie 2020-dzień czwarty.

Opracowanie: B.Tomaszewska