Kochani. Bardzo się cieszę, że odpowiedzieliście na moją propozycję i opisaliście mi swój dzień z koronawirusem i wykonaliście tyle różnorodnych  maseczek, które z pewnością wykorzystacie w nadchodzących tygodniach. DOBRA ROBOTA. Poniżej dedykuję Wam wideoklip Alici Keys  – „GOOD JOB”, o wszystkich ,którzy pomagają innym przetrwać ten wyjątkowy, straszny czas. Good Job –to piosenka o bohaterach, którzy narażając swoje zdrowie, pomagają innym. Wy poprzez naukę zdalną, pomoc rodzicom w codziennych czynnościach, opiece nad młodszym rodzeństwem, czy szyciu maseczek  i podarowaniu ich innym (np. Dziadkom). Jesteście również takimi małymi bohaterami.
https://www.youtube.com/watch?v=dSUZIFBJHwQ
Jak wiecie zdalne nauczanie przedłożono do 24 maja 2020 roku. Epidemia trwa. Musimy nadal pamiętać o zachowaniu zasad higieny i bezpiecznego kontaktu z innymi osobami.
Dołączcie do wyzwania #safehands (#czysteręce) zorganizowanego przez UNICEF i Światową Organizację Zdrowia. Dbałość o higienę rąk jest ogromnie ważna. Nie zapominajcie o tym. Informujcie swoich bliskich – rodzinę i znajomych, o tym, że należy myć często ręce. Pamiętajcie – te 20 sekund może uratować zdrowie i życie!
Śpiewasz lub tańczysz podczas mycia rąk? A może masz inny, ciekawy patent na urozmaicenie tej czynności? Koniecznie pokaż to innym! Liczę na Twoją pomysłowość. Nagraj krótki filmik video podczas mycia rąk i umieść go w sieci – na Facebooku, Instagramie, Tik Toku. Może to Twój sposób na mycie rąk, okaże się inspirujący dla innych? Jeśli nie korzystasz z serwisów społecznościowych, wykorzystaj inne sposoby, aby pokazać, jak dbasz o higienę rąk. Mów o tym każdemu, z kim masz kontakt. Pomóż docierać z informacją o znaczeniu mycia rąk do jak największej grupy dzieci i młodzieży. Rzuć wyzwanie swoim znajomym! Razem przetrwamy ten zły czas. Jeszcze będzie normalnie…
Poniżej prezentuję galerię prac nadesłanych do mnie przez uczniów z mojej klasy. Jeśli chcecie, aby Wasze prace były tam umieszczone, poinformujcie o tym swoich wychowawców.

GALERIA PRAC UCZNIÓW KL.III B
1.   Oskar Bukowski- rysunek na temat „Mój jeden dzień w czasie epidemii” i maseczka.
2.    Ola Nycz – praca twórcza na temat  „Mój jeden dzień w czasie epidemii”.
3.    Marta Wasilewska – rysunek na temat „Mój jeden dzień w czasie epidemii”.
4.    Maks Bagiński – maseczka
5.    Julia Kuzio – maseczka
6.    Wiktor Wiszniewski- malowanie żywicą (z pomocą taty) i instalacja
7.    Zuzia Kopania- maseczka
8.    Iga Przekop – rysunek z pracą twórczą „Mój jeden dzień w czasie epidemii” i maseczka
9.    Madzia Żabicka z siostrą i mamą -maseczki i praca twórcza „Mój jeden dzień w czasie epidemii”
10.  Olek Smeja – maseczka
11. Maseczka  Oli Nycz
12. Maseczka Julii Kuzio                        

DOBRA ROBOTA DZIECIAKI I RODZICE!