Podobno poniedziałek to okropny, zły dzień. Podobno… Poniedziałek 2 marca przywitał nas piękną i słoneczną pogodą, co stanowiło dodatkową zachętę, by skorzystać z zaproszenia Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie.
Po miłym powitaniu mogliśmy zobaczyć opowiadanie w formie teatrzyku Kamishibai, przedstawiającego przygody m.in. misia Stefana, na którego czyhał duch przerażającego niedźwiedzia. Strach ma wielkie oczy i tak też było tym razem. Prześladowcą okazał się spragniony kompana miś- Amelka Polarek.
Wszystkie postacie, zdarzenia oraz piosenki wykorzystane w opowiadaniu, to pomysły uczniów, które pod opieką i wprawnym okiem pani Urszuli Sieńkowskiej- Cioch zamieniły się w ciekawą historię o … samotności i lekarstwie na nią, czyli przyjaźni. Koledzy i koleżanki zaimponowali nam kreatywnością i brakiem tremy w czasie występu.
Później mieliśmy możliwość wykazania się plastycznie, a efekt pracy to kula ziemska oraz Księżyc zamieszkane przez symboliczne postacie nas samych. Okazało się, że wiele osób marzy o mieszkanku na srebrnym rogaliku, więc samotność nam nie grozi nawet w kosmosie.
Wspólne malowanie pomogło przełamać pierwsze lody, a co niektórzy odkryli w sobie talent do bycia nauczycielem rysunku.
Nasze pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie, z pewnością było niezwykłe. Pozwoliło nam zauważyć, że Ziemia (a także Księżyc), są miejscem dla wszystkich!
                                                                                            Klasa IVa z wychowawczynią