Dnia 15-ego stycznia 2020r. klasa III B gościła w naszej szkole przedstawicieli augustowskiej  policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w ramach pierwszych zajęć Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa. Spotkanie z panią Małgorzatą Sadowską z Sanepidu- „Wiem co jem”, dotyczyło tematyki zdrowego żywienia, a z panią Kingą Moczyńską z policji – „Feryjnego pogotowia bezpieczeństwa”. Zajęcia przeprowadzone zostały w formie multimedialnej prezentacji i eksperymentów. Uczniowie dowiedzieli się m.in. ile cukru zawierają popularne napoje i dlaczego należy unikać napojów gazowanych i słodyczy. Pani policjantka uczuliła dzieci  na zagrożenia wynikające z ich i naiwności , przestrzegała przed wpuszczaniem do domu nieznajomych, podawania informacji przez telefon. Przypomniała również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu czy lodzie. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały drobne upominki. Kolejne zajęcia małych studentów  odbędą w końcu lutego w kinie „Iskra”.

Opr. B. Tykocka