Podsumowanie ogólnopolskiej akcji ”Szkoła pamięta”.

 Do  1 listopada uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w różne przedsięwzięcia w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”.

Uczniowie z klasy VIII c wraz z p. D. Gregorowicz zorganizowali spotkanie z panem Zbigniewem Ulikowskim, Sybirakiem, dziadkiem uczennicy Oliwii z tej klasy. Pan Zbigniew udostępnił uczniom swoje szkolne świadectwo ze szkoły podstawowej w ZSRR. Niezwykle emocjonalnie opowiadał o deportacji, pracy, nauce i przeżywaniu świąt daleko od ukochanej Ojczyzny. Na koniec spotkania uczennice wręczyły panu Sybirakowi  kwiaty i wykonaliśmy pamiątkowe  zdjęcie.

Uczniowie z klasy VI E porządkowali groby Sybiraków, żołnierzy i saperów, którzy zginęli przy rozminowywaniu Augustowa.  Opiekunem wyjścia były panie: Halina Bonarska i Danuta Gregorowicz.

Uczniowie z klas VI A, VI C, VII A, VII B, VII C wraz z nauczycielami: p. Magdą Bielawską, Moniką Szyndler, Agnieszką Zarzecką, Haliną Nowicką wychodzili szlakiem augustowskich  miejsc pamięci i poznawali lub poszerzali swoją wiedzę o czasach I i II wojnie światowej i losach tutejszych mieszkańców.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły w różny sposób uczestniczyli w akcji. Uczniowie z klas: VIII C i VIII D pomogli w zbiórce zniczy. 

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za zakup zniczy, które zostały postawione na grobach i pomnikach.   

    Art. i zdj. Danuta Gregorowicz 

Fotorelacja w Galerii