Październik - miesiącem bibliotek

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku w październiku gościliśmy Pawła Beręsewicza – autora książek dla dzieci. W bibliotece odbyły się spotkania przedautorskie. Dzieci mogły obejrzeć prezentację o autorze i jego książkach. W tym miesiącu odbyło się też pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Tradycyjnie w tym okresie w bibliotece organizujemy różne konkursy literackie. W tym roku sporządziłyśmy przetwory literackie. Trzeba było odgadnąć z jakimi tytułami książek związane są przedmioty w słoikach. Zainteresowanie było bardzo duże. Uczniowie mogli też napisać list najlepszego przyjaciela, w którym opisują siebie za 5 lat. Zapoczątkowałyśmy też całoroczną akcję Mądrość Książki. Na tablicy będą umieszczane ciekawe cytaty z książek przygotowane przez uczniów.