Dnia 24 października 2019r. uczniowie kl. I d wyruszyli na wycieczkę do Midicentrum – Kreatywnego Ośrodka Nauki i Technologii w Suwałkach. Głównym celem wyjazdu było zdobycie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna była w pracowni kreatywności klocków, gdzie budowała  różne obiekty, w tym „ryby”, które następnie należało złowić na wędkę. Druga  grupa była w pracowni techniki i robotyki, gdzie musiała zaprogramować ptaszka, zbudowanego z LEGO Technic. Zajęcia bardzo się podobały i pozwoliły na zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie oraz rozwijanie różnorodnych umiejętności, w tym pracy w grupie, kreatywności. Dzieci mogły wykorzystać swoje indywidualne uzdolnienia i  nauczyć się jak w ciekawy sposób spędzać czas. 

Anna Jakucewicz