15 września wystartował kolejny sezon międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu (Odyssey of the Mind), który w Polsce ma już prawie trzydziestoletnią tradycję (w tym roku będzie to 29 lat!). Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Celem  programu jest rozwój zdolności twórczych, nauka pracy zespołowej i kreatywnego myślenia oraz rozwiązywanie problemów, co wpisuje się w realizację kompetencji XXI wieku. W tym roku szkolnym pracę w programie rozpoczęli też nowi uczniowie. Liczę na to, że swoją pozytywną energią, niesamowitą ekspresją oraz siłą rażenia własnej wyobraźni sprawią, że kreatywność w naszej szkole stanie się modą. Życzę swoim starszym(doświadczeniem) i młodszym Odyseuszom wspaniałej podróży do świata Odysei Umysłu i chcę Was ostrzec…Odyseja potrafi uzależnić!