W ramach programu „#Laboratoria przyszłości” otrzymaliśmy wiele pomocy naukowych służących do zastosowania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, które znacząco wspierają kreatywne myślenie oraz umiejętności techniczne i manualne. Szybki rozwój technologiczny sprawił, że zaistniała potrzeba rozwijania u uczniów samodzielnego, krytycznego myślenia i umiejętności matematycznych a także powiązania teorii z życiem codziennym. Otrzymane wyposażenie pracowni sprzyja ponadto pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy.

Oto wybrane zestawy, które otrzymaliśmy:

• Drukarki 3D wraz z różnokolorowym filamentem
  • Skaner 3D
  • Roboty Photon
  • Skriboty
  • Gry Scotie Go
  • Okulary 3d Classvr
  • Mikroskopy
  • Lutownice na gorące powietrze
  • Zestawy BeCreo
  • Zestawy Arduino
  • Zestawy do nauki elektroniki
  • Plansze inżynieryjne
  • Miksery kuchenne
  • Chromebook
  • Aparat fotograficzny
  • Zestaw oświetleniowy
  • Programy do edycji filmów

I wiele innych.

Na pierwszych zajęciach pozalekcyjnych uczniowie poznawali zestawy edukacyjne BeCreo, gdzie rozwiązywali problem zaprogramowania świateł drogowych oraz świateł przejścia dla pieszych. Zadanie zostało rozwiązane z powodzeniem, wszystkie grupy prawidłowo połączyły
z mikrokontrolerem i zaprogramowały moduły diod LED a następnie zaprogramowały moduł głośniczka do sygnalizacji światła zielonego stałego i przerywanego.

Na zajęciach techniki uczniowie wykorzystali plansze dotyczące produkcji, rodzaju i gatunków papieru a na zajęciach informatyki uczniowie poznawali możliwości okularów classvr obserwując bryły w rozszerzonej rzeczywistości oraz światy wirtualne.

Koordynator projektu – W. Złotkowski

#LabolatoriaPrzyszłości