tel./fax 87 643 28 55  <>  e-mail: admin@sp2aug.pl  <>  http://sp2aug.pl


webmaster: spol2006@gmail.com


  Strona główna  Dyrekcja  Nauczyciele  Archiwum  sp2aug.pl  BIP  www.gim2.vdl.pl

 

Apetyt na kreatywność!

Już od kilku lat pracujemy w programie edukacyjnym „Odyseja Umysłu”, który jest realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Głównym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Program zachęca też ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych.  

Uczestnicy Odysei Umysłu w oparciu o własne działanie i doświadczenia kształtują kompetencje intelektualne, akademickie, społeczne i liderskie – bardzo pożądane w nauce szkolnej, rozwoju zainteresowań i przyszłej pracy zawodowej.

Korzyści z udziału w programie są uniwersalne, bo Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie, wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!

W tym roku szkolnym pracę w programie „Odysei Umysłu” kontynuują dwie drużyny: jedna z gimnazjum i druga ze szkoły podstawowej. Na zajęciach młodzi Odyseusze:

 • uczą się krytycznie analizować informacje celem identyfikacji faktycznych ograniczeń i sedna problemu,

 • muszą zdobywać i łączyć wiedzę z różnych dziedzin, a przede wszystkim stosować ją w praktyce,

 • uczą się szacunku i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach i temperamentach,

 • czują się odpowiedzialne za swoje decyzje i dumne z własnych osiągnięć,

 • uczą się eksperymentować i świadomie podejmować ryzyko; przekonują się, że błąd to nie porażka, a źródło wniosków na przyszłość,

 • uczą się kierować emocjami.

Najlepszą rekomendacją są sami Odyseusze - moja grupa z klasy 5a:

Chodząc na zajęcia Odysei, nauczyłam się myśleć kreatywnie”- Hania

Nie ma chwili na odpoczynek. Cały czas robimy coś ciekawego. Myślimy, robimy i ćwiczymy
- Milena

Chodzę na zajęcia, bo chcę myśleć bardziej kreatywnie i uczyć się w przyjemny sposób”- Marta

Są tu wspaniali ludzie, uczę się wielu nowych rzeczy, głównie współpracy z ludźmi i cierpliwości. To ogromna szansa; jestem dumna, że jestem w grupie Odyseuszy”- Ola

Bardzo lubię chodzić na zajęcia, ponieważ trenerka uczy mnie kreatywnie myśleć, ponadto mogę się zmierzyć z ciekawymi zadaniami”- Weronika

Swoim Odyseuszom dziękuję za to, że przede wszystkim mają zapał i energię do pracy, które na pewno zaowocują w przyszłości wieloma sukcesami. Ze spotkań z nimi wychodzę przepełniona pozytywną energią, czego i wszystkim życzę.

Trener „Odysei Umysłu”: B. Tomaszewska

Pozostałe wiadomości - patrz Archiwum

 

ROZKŁAD DZWONKÓW

lekcja

od - do

1.

800 - 845

2.

855 - 940

3.

  950 - 1035

4.

1045 - 1130

5.

1140 - 1225

6.

1245 - 1330

7.

1340 - 1425

8.

1435 - 1520

9.

1530 - 1615

JESTEŚMY NA FACEBOOK

 

Copyright © 2002-2018 sp2aug.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie, 16-300 Augustów, ul. Rajgrodzka 1