tel./fax 87 643 28 55  <>  e-mail: admin@sp2aug.pl  <>  http://sp2aug.pl


webmaster: spol2006@gmail.com


  Strona główna  Dyrekcja  Nauczyciele  Archiwum  sp2aug.pl  BIP  www.gim2.vdl.pl

 

Godzina Kodowania

W grudniu odbywa się globalna akcja Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób  z całego świata, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

 

W naszej szkole Godzinę Kodowania przygotowali nauczyciele: Małgorzata Sawicka i Danuta Gregorowicz oraz uczniowie klas III gimnazjum. Przygodę z programowaniem w gimnazjum rozpoczęliśmy 5 lat temu, kiedy włączyliśmy się w ogólnopolski program edukacyjny "Mistrzowie Kodowania", skupiający nauczycieli i edukatorów.

 

Tegoroczna akcja odbyła się w bibliotece szkolnej i trwała dwa dni 7.12.2018 i 14.12.2018. Uczestniczyli w niej uczniowie klas młodszych III a i III b. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan burmistrz, który wiele lat działał charytatywnie jako Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans i podobała mu się taka inicjatywa.

 

Pod troskliwą i fachową opieką gimnazjalistów dzieci z klas młodszych poznawały tajniki rozwiazań technicznych. Poprzez zabawę edukacyjną z robotami Finch uczyły się i poznały nowe możliwości  programowania w Scratchu. Kolejnym etapem były wyścigi robotów po torze przeszkód. Zadaniem najmłodszych było zaprogramowanie robota w ten sposób aby omijał przeszkody na swojej drodze. Ucząc sie pokonywać bariery na drodze, w rzeczywistości uczyły się zasad kodowania.

 

Nasi gimnazjaliści "Mistrzowie Kodowania" Emil, Bartisz, Dawid, Ewelina, Michał i Gabrysia angażowali się już w wiele akcji związanych z TIK. Sami poznają nowe technologie, a przy tym uczą młodsze dzieci. Okazali się też wspaniałymi trenerami, chociaż przyznają, że nie jest to łatwe zadanie. Doskonale jednak z nim poradzili i  jak prawdziwi mistrzowie przekazali swoja wiedzę i umiejętności najmłodszym.  Jak widać  TIK jest ponad podziałami. Łączy dzieci i młodzież. Odkrywa wiele nowych dróg, rozwiazań i rozwija cywilizacje światowe.

 

Roboty Finche dotarły do nas dzieki współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich odział w Augustowie i uczestnictwa w projekcie " „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

W promowanie Godziny Kodowania na świecie zaangażowały się już dziesiątki milionów osób ze 180 krajów W akcję włączyli się m.in. Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates i wiele, wiele innych. Nasza szkoła znalazła się więc w doborowym towarzystwie!

 

W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole.

 
       
       

Pozostałe wiadomości - patrz Archiwum

 

ROZKŁAD DZWONKÓW

lekcja

od - do

1.

800 - 845

2.

855 - 940

3.

  950 - 1035

4.

1045 - 1130

5.

1140 - 1225

6.

1245 - 1330

7.

1340 - 1425

8.

1435 - 1520

9.

1530 - 1615

JESTEŚMY NA FACEBOOK

 

Copyright © 2002-2018 sp2aug.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie, 16-300 Augustów, ul. Rajgrodzka 1