tel./fax 87 643 28 55  <>  e-mail: admin@sp2aug.pl  <>  http://sp2aug.pl


webmaster: spol2006@gmail.com


  Strona główna  Dyrekcja  Nauczyciele  Archiwum  sp2aug.pl  BIP  www.gim2.vdl.pl

 

Nowoczesna szkoła, przyjemniejsza edukacja

Gdy w październiku ubiegłego roku budynek po Gimnazjum nr 1 przy ulicy Młyńskiej zatętnił życiem Szkoły Podstawowej nr 2, przy ulicy Rajgrodzkiej ruszył pełną parą kompleksowy remont placówki. Modernizacja była konieczna, ponieważ dotychczasowy obiekt posiadał wiele mankamentów i nie w pełni odpowiadał potrzebom uczniów.

Minęło siedem miesięcy. W tym czasie budynek szkoły zyskał nowe oblicze. Odświeżony, w maksymalnym stopniu nawiązuje do oryginału, ale znakomicie wpisuje się w okoliczną architekturę. Dotychczas udało się wymienić pokrycie dachu i wykonać termomodernizację. By placówka była ekonomiczna w utrzymaniu, zastosowano wiele technicznych rozwiązań. Dokończono wymianę starych okien na plastikowe o małych stratach ciepła. Zmodernizowano też cały system centralnego ogrzewania, wymieniono grzejniki na nowe o większej sprawności. Pion oświetleniowy został dostosowany do obecnie obowiązujących norm. Wbudowano też nową sieć komputerową w całej placówce. Natomiast budynek z zewnątrz, przez nałożenie tynku akrylowego, zyskał nową barwę i wygląd. Aktualnie prowadzone są jeszcze roboty związanie z odnowieniem wszystkich pomieszczeń wewnętrznych. Przestrzeń szkolna będzie wykończona trwałymi, ale estetycznymi materiałami.

To już ostatni etap remontu. Mamy za sobą kilka miesięcy wytężonej pracy. Mimo obniżonych standardów lokalowych, udało nam się rzetelnie pracować i osiągać dobre wyniki w nauce, wysokie miejsca w konkursach i zawodach sportowych. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie wszystkich prac – podkreśla dyrektor szkoły pani Agnieszka Renata Milanowska.

Już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z udogodnień, ponieważ zostały poprawione nie tylko wygląd i estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort pracy. Sale przedmiotowe, w których dzieci i młodzież będą kontynuować naukę, są przestronne, funkcjonalne i będą dobrze wyposażone.

Nowoczesna i przyjazna przestrzeń edukacyjna otwiera swoje podwoje również dla tych, którzy rozpoczną swoją wędrówkę po fascynującym świecie nauki. Nie zamykamy drzwi szkoły przed żadnym uczniem. Czekamy na mnóstwo wielkich pytań, które pojawiają się w małych głowach. Razem poszukamy na nie odpowiedzi.

(i)

   

 

Pozostałe wiadomości - patrz Archiwum

 

ROZKŁAD DZWONKÓW

lekcja

od - do

1.

800 - 845

2.

855 - 940

3.

  950 - 1035

4.

1045 - 1130

5.

1140 - 1225

6.

1245 - 1330

7.

1340 - 1425

8.

1435 - 1520

9.

1530 - 1615

JESTEŚMY NA FACEBOOK

 

Copyright © 2002-2018 sp2aug.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie, 16-300 Augustów, ul. Rajgrodzka 1