Let’s Celebrate

Dnia 28 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętach w Krajach Anglojęzycznych „Let’s Celebrate”. Cztery drużyny uczniów z klas VII–VIII z augustowskich szkół podstawowych rywalizowały w 4 etapach konkursu: quiz w Kahoot, drugim etapem było zaprezentowanie filmu lub multimedialnej prezentacji o tematyce świątecznej, następnie uzupełnianie tekstu hitu świątecznego „Last Christmas” i ostatnią konkurencją było pokazywanie świątecznych haseł – kalambury.

Uczniowie i jury mogli również skosztować przygotowanych potraw świątecznych takich jak pierniczki i apple pie. Zawodnicy zaprezentowali filmy i prezentacje o przygotowaniu tych smakołyków.

Rywalizacja w poszczególnych etapach konkursu była tak zacięta, iż jury musiało przeprowadzić dogrywkę, aby przyznać główne nagrody.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Hanna Kolęda, Adam Salik i Igor Wojtulewicz.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Oliwia Salik, Patrycja Sobieska, Przemysław Stasiulewicz.

III miejsce zajęła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej w składzie: Malina Madden, Filip Poźniakowski, Tymoteusz Rowiński.

Wyróżnienie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w składzie: Maja Dzikowska, Joanna Fedorczyk, Maryna Goworowska.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody, dyplomy i gratulacje z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Milanowskiej a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Podziękowania odebrali: p. Maryla Rudziewicz, p. Agnieszka Krauze, p. Marian Klatt i p. Anna Świątkowska.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: pani Anna Świątkowska, p. Joanna Żydaniec i p. Andrzej Kulbacki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Anna Świątkowska